Heipparallaa kaikki! Olipas tänään upea aurinkoinen päivä. Kollaasin kuva on otettu aamulla, kun oli todella kauniin utuinen sumukeli Palosaarella. Ihan uskomattomalta tuntuu, että helmikuun loppu jo lähestyy. Meillä on alkamassa ensi viikolla hiihtolomat. Mekin ajattelimme vähän lomailla ja ensi viikonloppu vierähätää isolla kirkolla. Pikkasen blogijuttuja, golfmessuja ja tietenkin kivaa yhdessäoloa murun kanssa. Olen jo torstaista lähtien hoodeilla, laitappa viestiä, jos vaikka törmättäisiin.
Kivaa huomenna on jo perjantai. Tänä viikonlopulla minulla on kauan odotettu makeita herkkuja raakaravinnosta -kurssi. Ihan into piukassa odotan kurssia ja sitä, että saan perusoppia raakaherkkujen valmistukseen. Meidän perheessä minä olen ainut, joka fanittaa noita herkkuja. Täytyypä varmaan järjestää tyttöjen ilta, että pääsen kokeilemaan taitojani.
-Viikonloppuja murut -
-tuulanneli
Voi kun on kaunis aamukuva. Talvessa parasta on juuri tällaiset hetket.
VastaaPoistaTuo aamu oli jotenkin taianomainen ja mystinen :)
PoistaTalvinen sumu voi olla myös upea!
Kun on hyvä viikko, on tiedossa aina parhaista parhain viikonloppu :D
VastaaPoistaT: Vauhdilla vastatuuleen
Juuri näin samalla boostilla loppuun asti :)
Poistaoi miten kauniita kuvia! Hyvää viikonloppua!
VastaaPoistaKiitos Anu :)
Poistakuvat kertovat usein enemmän kuin tuhat sanaa!
Oi miten ihana kevättalven aamu tuossa valkenemassa :) Isolla kirkolla on kiva olla....tervetuloa!
VastaaPoistaKiitos Marjo :)
PoistaAamu oli kertakaikkiaan upea! Onneksi minulla on aina minun pieni tehokamera mukana.
Odotan innolla viikonloppua isolla kirkolla!
Maukasta kurssia ja ihanaa viikonloppua!
VastaaPoistaKiitos Tuija :)
PoistaKurssi oli todella antoisa :) Nyt harjoittelemaan niin katsotaan saanko aikaansaannoksia myös tänne blogin puolelle!
Kivaa viikonloppua myös sinulle :)