Niin se syyskuu hurahti ohitse. Tuntuu, että nämä kuukausikollaasit tulevat aina vaan nopeammin eteen. Syyskuun asusuosikkeja olivat ehdottamasti bikertakki ja shaali / viitta. Kuvailin niitä todella ahkerasti ja varsinkin instan puolella kaunokaiset esiintyivät ahkerasti. Tarkoitukseni onkin päivittää enemmän asujuttuja reealiajassa instan puolelle. Se on vaan niin paljon nopeampaa. Tottakai teen asupostauksia myös tänne blogin puolelle mutta jokainen valokuvaamista harrastava tietää, kuinka haastavat ajat meillä on edessä valon suhteen.
Syyskuussa tein yhden leivontapostauksen ja sen suosio yllätti minut positiivisesti. Omenahillo on ollut koko perheen herkku ja taitaa omenapiirakkakin olla jo loppu pakastimesta. Itse olen yrittänyt vähentää sokerin käyttöä ja nyt olen ollut tämän viikon ilman valkoista sokeria. Hunajateellä olen aloittanut päivän ja illalla olen hunajavedellä hillinyt napostelua. Kirjoittelen varmasti lisää tästä hunajarakkaudesta.
Nyt kaikille kivaa alkanutta lokakuuta!
-tuulanneli
seuraan tuulannelin blogia facebookissa (klik) ja instagramissa (klik)
Hei! Kauniita, tyylikkäitä kollaaseja!
VastaaPoistaOmenapiirakka näyttää herkulliselta ja Vagabondin kengät ovat ihan parhaita. :)
Mukavaa lokakuuta!
Oi, ihanaa omenahilloa ja piirakkaa! Nam!
VastaaPoistaLempeää lokakuuta! :)
Kivat kollaasit! Tuo sun viitta on super tyylikäs! Nami mitä piirakkaa. :)
VastaaPoistaKauniita kuvia ♡
VastaaPoistaMukavaa torstaita ja alkanutta lokakuuta!
Kertakaikkiaan ihastuttavat kollaasit!
VastaaPoistaSyksyiset asut toimii loistavasti :)
Voi, kuinka kauniit kollaasit... Erityisesti tuo sinun shaali on kyllä tosi kiva =)
VastaaPoistaUpeat kollaasit! Omenat, asut ja kauniit maisemat, kaikki toimii sun kuvissa.:)
VastaaPoistaKauniit kollaasit! Ihanalta näyttää syyskuusi :)
VastaaPoistaTodella kauniit kollaasit.
VastaaPoistaKauniit värit ja tunnelmat kolaaseissasi! Ihastuttava poncho-takki, ja nuo omenaiset kuvat ja omenapiirakka ... todella kruunaavat syyskuun tunnelmat!
VastaaPoistaIhania kollaaseja =)
VastaaPoista